Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAYLAŞIM ALANI

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007

2 posters
YazarMesaj
serhaddar

serhaddar

Yaşadığı Şehir : ANTALYA

Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007 Empty
MesajKonu: Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007   Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007 Icon_minitime24.06.07 7:42

T.C. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Eskişehir Valiliği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Türkiye Bilişim Derneği Eskişehir Şubesi, KOSGEB Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, ODTÜ Teknokent ve Anadolu Üniversitesi Girişimcilik Eğitim ve Araştırma Birimi’nin işbirliğiyle Eskişehir İl Özel İdaresi çatısı altında ilimiz Odun pazarı mevkiinde bulunan, eski İl Özel İdare Hizmet Binası, Eskişehir İl Özel İdaresi tarafından Dünya Bankası Global Eğitim Merkezi standartlarında teknik donanımı ve tefrişatı tamamlanarak Eskişehir Yazılım Üssü Genç Girişimci Eğitim Merkezi olarak faaliyete başlamıştır.

Eskişehir Yazılım Üssü Genç Girişimci Eğitim Merkezimde eğitim alacak ve proje geliştirecek olan gençlerin seçilebilmesi için ülke genelinde GENÇ PATRONLAR YENİLİKÇİ İŞ FİKRİ YARIŞMASI düzenlenmiştir.

Yarışmanın amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere genç girişimciler arasında teknolojiye ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliği teşvik etmek ve desteklemektir. Bu bağlamda, kazanan projenin verilecek eğitim ve lojistik desteklerle fikrin, teknoloji tabanlı yenilikçi bir işe dönüşmesi ve bu sayede nitelikli işgücüne istihdam yaratması hedeflenmektedir.

Yarışma sonucunda başarılı olan ilk 30 proje Eskişehir Yazılım Üssü Genç Girişimci Eğitim Merkezi’nde projeleri çerçevesinde ihtiyaçları olan tüm eğitim ve danışmanlık hizmetlerini ücretsiz olarak alabilecekler, daha sonra Merkez’de kendilerine tahsis edilecek olan kuluçka ofislerinde ürünlerini geliştirme fırsatını yakalayacaklardır.

Bu yarışmanın ana amacı genç girişimcilerimiz başta olmak üzere üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar arasında teknolojiye ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliği teşvik etmek ve desteklemektir.

Özetle, Eskişehir Yazılım Üssü Genç Girişimci Eğitim Merkezi’nin ve Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması’nın ana amacı da, "İşveren mezun" hedefinin bir uygulama aracı olarak, yenilikçi ve teknolojik bir iş fikri olan girişimcilere bu iş fikirlerini hayata geçirmeleri için araştırmaya yöneltmek, gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile birlikte, fiziki mekan ve teknik donanım desteği de vererek başarılı olan girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olacak ortamı sağlamaktır.

Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması’nın Proje ön Eleme Başvuruları 1 Haziran 2007 - 1 Kasım 2007 tarihleri arasında www.gencpatronlar.org.tr adresinden elektronik ortamda devam etmektedir.

Gençlere bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yenilikçi projeleri şimdiden düşünmelerini ve geliştirmeleri yönünde yarışmamızı ne kadar başarılı bir şekilde tanıtabilir, ne kadar çok gence ulaşabilirsek ilimizin ve ülkemizin kalkınması sürecinde parası olmayan ama fikri olan bir çok gencin hayallerini gerçekleştirme fırsatını vereceğimiz gibi, ülke ekonomisine getireceği bilgiye dayalı katma değerin yanı sıra yüzlerce gencin İstihdamı açısından çok büyük önem arz etmektedir.

Bu yüzden kurumunuzun katkısı yarışmamızın başarısı ve hedeflerimizi gerçekleştirerek özellikle üniversite son sınıf öğrencisi girişimcilerimizin kendi işlerini kurabilmeleri açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.
http://blog.haberturk.com
G

G

Yaşadığı Şehir : Adana

Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007 Empty
MesajKonu: Geri: Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007   Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007 Icon_minitime25.06.07 22:53

çok yararlı bir yarışma gibi görünüyor.. tşk.ler serhat Smile

Genç Patronlar Yenilikçi İş Fikri Yarışması - 2007
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-