Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAYLAŞIM ALANI

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

TURGUT ÖZAL İÇKİ İÇER MİYDİ?

YazarMesaj
serhaddar

serhaddar

Yaşadığı Şehir : ANTALYA

TURGUT ÖZAL İÇKİ İÇER MİYDİ? Empty
MesajKonu: TURGUT ÖZAL İÇKİ İÇER MİYDİ?   TURGUT ÖZAL İÇKİ İÇER MİYDİ? Icon_minitime11.05.07 11:59

ÖZAL İÇER MİYDİ?
AKP'li bir bakanın "Çankaya'ya ilk kez dindar bir cumhurbaşkanı çıkacak, çünkü Turgut Özal içki içerdi" dediği ve buna eski ANAP'lı bir bakanın karşı çıktığı... Aralarında tartıştıkları yazıldı.
Gerçekten içer miydi?
Özal ile pek çok kez aynı ortamda bulundum.
Bir kez bile içtiğini görmedim.
Hatta dönemin Yunanistan Başbakanı Papandreu, Davos'taki bir otelde "peynir-şarap" partisi vermişti. Orada ikram ettiği şarabı, Özal reddetmemiş ama sadece elinde gezdirmişti. Bir yudum bile almamıştı.
Fakat... Özal'ın en yakın çevresinden çok uzun yıllara dayanan yakın arkadaşlarım var.
Onlardan Özal'ın, bazen gecenin geç saatlerinde telefon ederek "Seninle konuşacağım, Drambuie'ni al gel" dediğini dinlemiştim.
Drambuie, hazmettirici özellikte, alkol oranı düşük, tatlı bir likördür.
Özal, böyle tatlı diğer marka likörlerden de içermiş. Ama o kadar...
Sert alkollü içecekler değil. Şarabı ise ağzına koymazmış.
Bakanın, "Başbakanlık Konutu'nda şampanyalar içilirdi. Salonun tavanı patlatılan şampanya tıpalarıyla delik deşikti" iddiasına gelince...
Şampanya içildiğine ben de birkaç kez tanık oldum.
Özellikle çoğu Ahmet Özal'ın arkadaşı olan genç banka genel müdürleri, başkanları, ellerinde şampanya kadehleriyle salonda sohbet ederlerdi. Özal'ın elinde portakal suyu olurdu.
Tavan da şampanya tıpalarıyla delik deşik değildi.
Başbakanlık Konutu'nda, büyükelçiliklerde, doğru dürüst restoranlarda şampanya tıpası fırlatılmadan, patlama sesi yapılmadan usulca açılır. Sadece barlarda konsomatrislere havalı olsun diye şampanya niyetine köpüklü şarap patlatılır.
http://blog.haberturk.com

TURGUT ÖZAL İÇKİ İÇER MİYDİ?
1 sayfadaki 1 sayfası